73. Tour de Pologne za nami. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Belg Tim Wellens z grupy Lotto Soudal. Najlepszy rezultat podczas ostatniego etapu – krakowskiej “czasówki” – wywalczył Brytyjczyk Alex Dowsett z grupy Movistar. Najlepszy z Polaków – Paweł Cieślik (Verva Activejet Team) został sklasyfikowany na 19. miejscu.

W poniedziałek w Krakowie odbył się ostatni etap 73. Tour de Pologne – jazda indywidualna na czas. Każdy zawodnik miał do przejechania 25-kilometrową trasę – z Rynku Głównego do Wieliczki i z powrotem.

Przed rokiem w Krakowie triumfował Marcin Białobocki z grupy One Pro Cycling. Niestety w tym roku zawodnik wycofał się z wyścigu już na piątym etapie. Na mecie na Rynku Głównym najlepszy czas uzyskał Brytyjczyk Alex Dowsett (Movistar).

W całym 73. TdP zwyciężył Belg Tim Wellens (Lotto Sudal). Drugie miejsce na podium zajął Włoch Fabio Felline (Trek – Segafredo), a na najniższym stopniu podium stanął jego rodak – Alberto Bettiol (Cannondale – Drapac). Najlepszy z Polaków – Paweł Cieślik (Verva Activejet Team) został sklasyfikowany dopiero na 19. pozycji.