Milonga ma swoje zwyczaje, dobrze znane tym, którzy tańczą tango. Najważniejsze jest „cabazeo” (sposób proszenia do tańca) i rytm milongi, zapisany w „tandach” (muzyce granej według określonej struktury). Tam, gdzie są tangueros (ci, którzy tańczą tango), muzyka (tango oczywiście!) i „dobry kawałek” podłogi, tam będzie milonga! Tangueros lubują się w miejscach niezwyczajnych i nietuzinkowych. Tańczą w klubach, teatrach, salonach, ale wybierają też miejsca, o które nikt by ich nie podejrzewał.

W zeszłym roku jeden z miłośników tanga zamarzył o tańczeniu go na rondzie Mogilskim w Krakowie. Zainicjował projekt obywatelski, przekonał krakowian i za jego sprawą wydarzy się MILONGA na MOGILSKIM i udało się! Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu w samym sercu ronda Mogilskiego stanęła specjalna podłoga, DJ-e i artyści którzy na żywo wygrywali najpiękniejsze argentyńskie tanga!

Projekt przyniósł nieoczekiwany efekt połączenia pokoleń, tych którzy z tangiem mają do czynienia od dziecka i tych którzy na rondzie Mogilskim stawili pierwsze taneczne kroki.

Więcej o Budżecie Obywatelskim: http://budzet.krakow.pl/