W klubie Hutnik zakończył się jeden z etapów modernizacji – po pięciu miesiącach przebudowy, uruchomiono pawilon zaplecza szatniowo-sanitarnego. Poza tym budynkiem, klub ma obecnie do dyspozycji stadion z budynkiem klubowym, boiska o nawierzchni trawiastej, a także oświetlone i pełnowymiarowe boisko treningowe ze sztuczną trawą i halę widowiskowo-sportową Suche Stawy.
20 lutego wizytę na Suchych Stawach złożył prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. W towarzystwie prezesa Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010 Artura Trębacza i dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej Krzysztofa Kowala, obejrzał przebudowany pawilon szatniowo-sanitarny, a przy okazji także i inne obiekty, które miasto oddało w dzierżawę Hutnikowi.
Tylko w latach 2014–2019 na budowę i modernizację kompleksu dzierżawionego przez Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010, Gmina Miejska Kraków wydała ponad 15 mln zł.
– Od wielu lat inwestujemy w Hutnika i w ogóle w sport w Nowej Hucie. Tu mamy naprawdę olbrzymi obiekt sportowy, jakiego może pozazdrościć niejeden klub pierwszoligowy – powiedział prezydent Jacek Majchrowski.
Przebudowany w ciągu pięciu miesięcy parterowy pawilon o powierzchni ok. 800 m kw., dysponuje 9 szatniami i sanitariatami dla zawodników, pomieszczeniami dla trenerów, sędziów, obserwatorów i salą odpraw. Przygotowano również odpowiednie zaplecze dla sąsiadujących z nim boisk treningowych, na których ćwiczy kilkuset adeptów piłki nożnej. Gruntowna modernizacja, wykonana pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie przez Firmę Budowlano-Konserwatorską Jarosław Woźniak, kosztowała prawie 3 mln zł.
Już po przejęciu przez Hutnika w czerwcu 2019 roku Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy, oddano do użytku kolejną wyremontowaną część tego obiektu, w tym 7 pomieszczeń biurowych na pierwszym piętrze. Znajdują się tam również sala bokserska, sala motoryczna i sala piłkarska ze sztuczną trawą.
Przypomnijmy, że w 2017 roku halę przystosowano do wymogów licencyjnych ekstraklasy siatkarek, po liftingu znacznie zyskała zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.
W lipcu tego samego roku prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekazał młodym piłkarzom Hutnika oświetlone boisko treningowe, a teraz mógł się przekonać, że mimo intensywnej eksploatacji (często do późnych godzin wieczornych), murawa ze sztucznej trawy nadal jest w świetnym stanie.
Od prawie trzech lat Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 dzierżawi Stadion Miejski Hutnik Kraków, arenę występów trzecioligowej drużyny piłkarskiej, która dąży do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej jeszcze w tym sezonie.
– Boisko treningowe ze sztuczną trawą, oddane do użytku w lipcu 2017 roku, stało się przyczynkiem do uruchomienia akademii piłkarskiej. Hutnik Kraków zawsze słynął ze szkolenia młodzieży. Wróciliśmy więc do korzeni. W akademii mamy obecnie 430 adeptów piłki nożnej, nawiązaliśmy także współpracę z grupami trenującymi siatkówkę i piłkę ręczną. Reaktywowana została po latach sekcja boksu. Mamy plany związane z innymi dyscyplinami sportu. Naszym celem jest powrót zespołu piłkarskiego seniorów na szczebel centralny. Z okazji jubileuszu 70-lecia Hutnika postanowiliśmy podjąć aktywną walkę o awans do drugiej ligi. Jesteśmy współliderem trzecioligowej rywalizacji – podsumował prezes Klubu Artur Trębacz.