Zapraszamy na trzeci tegoroczny Krakowski Kiermasz Książki, który odbywa się w dniach 11-13 września od godz. 10.00 do 20.00 na placu św. Ducha. Na świeżym powietrzu antykwariusze, księgarze i bukiniści przedstawiają najciekawsze okazy ze swoich bogatych kolekcji.

Antykwariat Abecadło, Szafa Pełna Książek, Antykwariat Hulaj Pole, American Bookstore, Suszek Books, zaprzyjaźnieni katowiczanie z 451 stopni, a także Świat w Tunelu oraz bukiniści znani z niedzielnych poranków przy Hali Targowej – oferta książek z drugiego obiegu na Krakowskim Kiermaszu Książki zapowiada się jak zawsze znakomicie!

Na stoisku Związku Literatów Polskich do niedzieli, w godz. 15-16 można spotkać zrzeszonych w organizacji poetów i poetki. Swoje wiersze przeczytają na kiermaszu na żywo: Krystyna Jezierska, Irena Kaczmarczyk, Dorota Lorenowicz, Danuta Perier-Berska, Anna Pituch-Noworolska, Joanna Pociask-Karteczka, Danuta Sułkowska i Alicja Zemanek.

Ideą kiermaszu organizowanego od 2016 roku jest popularyzacja książek i czytelnictwa wśród dużych i małych odbiorców, a także przypomnienie o bogatych tradycjach antykwarycznych pierwszego polskiego Miasta Literatury UNESCO.

Krakowskiemu Kiermaszowi Książki patronuje kampania informacyjno-społeczna „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. W ramach działań realizowanych w czasie akcji Miasto Kraków i KBF zapraszają do ponownego odkrywania piękna naszego miasta oraz spacerowania śladem tematycznych tras, które można znaleźć na stronie Krakow.Travel. Szczegóły kampanii można znaleźć na stronie www.badzturysta.pl.