Dziś ulicami Krakowa przebiegli uczestnicy 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Zwycięzcą okazał się Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo z czasem 01:03:41. Najszybszy Polak Tomasz Grycko, zajął wysokie 4. miejsce z czasem 01:04:27. Wśród pań zwyciężyła Melat Kejeta – 01:12:04 a pierwszą Polką, która przekroczyła linię mety była Michalina Mendecka. Zajęła 5. miejsce z czasem 01:20:09. Brawa!

PZU Cracovia Półmaraton Królewski to czwarta edycja imprezy organizowanej w Krakowie na zakończenie sezonu biegowego. Jedną z atrakcji jest lokalizacja mety – w TAURON Arenie Kraków! Uczestnicy mieli do pokonania dystans 21 km i 97,5 m.

Impreza daje szansę na zmierzenie się z długą trasą, prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa. Wydarzenie jak co roku spotkało się ze znakomitym odbiorem środowiska biegowego. Pierwsza odsłona PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego została wyróżniona nagrodą Impreza Roku 2014 im. Tomasza Hopfera w kategorii debiut podczas Gali Biegów Masowych w Warszawie. Z roku na rok znacznie wzrasta frekwencja. 8900 osób odebrało numery startowe 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. To o 1231 więcej niż przed rokiem.

Partnerem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Miasta S.A., zarządzająca TAURON Areną Kraków.