Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu, które odbyło się we wtorek 19 stycznia, ustalił ostateczną listę rywali reprezentacji Polski podczas przygotowań do EURO 2016, wskazał też miejsca, gdzie zostaną rozegrane mecze kontrolne. 6 czerwca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie biało-czerwoni spotkają się z Litwą. Będzie to ostatni sprawdzian wybrańców trenera Adama Nawałki przed Mistrzostwami Europy we Francji.

– Cieszę się, że reprezentacja Polski zagra przed EURO w Krakowie – powiedział Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa. – To kolejne wielkie wydarzenie sportowe w naszym mieście. Będzie to niepowtarzalna okazja do spotkania z polskimi piłkarzami tuż przed bardzo prestiżowym turniejem, jakim są finały Mistrzostw Europy.

W trakcie przygotowań do ME reprezentacja Polski zmierzy się również w towarzyskich meczach: 23 marca w Poznaniu – z Serbią, 26 marca we Wrocławiu – z Finlandią i 1 czerwca w Gdańsku – z Holandią.

Po występie 6 czerwca w Krakowie, reprezentacja Polski  uda się  samolotem czarterowym do swojej francuskiej bazy w La Baule.