Najsłynniejsze tematy z filmów Romana Polańskiego, jazzowe dekonstrukcje przebojów złotej epoki Hollywood, ambientowe brzmienia, światowe premiery ścieżek do filmów, kompozycje mistrzów do animowanych hitów kinowych, światowa premiera muzyki do popularnej gry komputerowej oraz gwiazdy światowego kina i muzyki – to wszystko czeka na fanów muzyki filmowej w Krakowie od 24 do 30 maja 2016.

Na Gali Muzyki Filmowej: Animacje 28 maja pojawi się gigant muzyki do animacji – Harry Gregson-Williams („Shrek”, „Opowieści z Narnii”, „Artur ratuje Gwiazdkę”). Usłyszymy także utwory z: „Krainy Lodu”, „Smerfów”, „Mrówki Z”, „Jak wytresować smoka”, „Epoki Lodowcowej 2: Odwilż” czy „Strażników marzeń”. W Krakowie pojawi się również znakomity Heitor Pereira, autor muzyki do takich animacji jak: „Minionki rozrabiają”, „Minionki”, „Jak ukraść księżyc” czy„Angry Birds”, których światowe premiery usłyszymy na gali w Krakowie. Muzyczny przebój „Kolorowy wiatr” z kultowej animacji „Pocahontas” wykona niekwestionowana gwiazda polskiej estrady, gość specjalny 9. FMF – Edyta Górniak.

Indiana Jones: Poszukiwacze Zaginionej Arki – film z muzyką na żywo – z nominowaną do Oskara kultową muzyką Johna Williamsa zostanie wykonany w Krakowie 29 maja. Rozpoznawalny „Raiders March” otwierający ścieżkę dźwiękową z filmu to drugi – po „Gwiezdnych Wojnach” – najbardziej znany motyw filmowy wszech czasów. To sztandarowe dzieło Kina Nowej Przygody. W postać Indiany Jonesa, archeologa i poszukiwacza przygód, wcielił się brawurowo Harrison Ford. Już po raz czwarty w ofercie programowej FMF znalazła się produkcja, która umożliwi osobom niedowidzącym i niewidomym uczestnictwo w wydarzeniu i odbiór koncertu za pomocą techniki audiodeskrypcji.

30 maja na finał – genialne show! Tegoroczna kontynuacja pasma „Video Game Show” zachwyci muzyką z wyróżnionej ponad 800 nagrodami gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Koncert Video Game Show: Wiedźmin 3 Dziki Gon zostanie zwieńczony specjalną aranżacją znanej ze zwiastuna „A night to remember” kołysanki „Lullaby of Woe”, którą zaśpiewa jedna z najciekawszych i najzdolniejszych polskich wokalistek – Brodka. To wspólny projekt Krakowskiego Biura Festiwalowego i studia CD Projekt RED, które w maju 2015 roku wydało kolejną część kultowej gry „Wiedźmin”.