Anna Dymna została Honorową Obywatelką Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. To najważniejsze wyróżnienie zostało przyznane krakowskiej aktorce za wybitne zasługi dla teatru, filmu i kultury polskiej oraz za szczególne zaangażowanie w sprawy społeczne. Wręczenie odznaczenia odbyło się 5 czerwca podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa.

Na uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa spotkali się przedstawiciele władz miasta, kultury, przyjaciele artystki, podopieczni i pracownicy fundacji „Mimo wszystko” oraz wielu innych gości, którzy z radością przyjęli informację o przyznaniu artystce tego wyróżnienia.

Aleksander Miszalski, prezydent Krakowa, w przemówieniu podkreślił, jak ważną postacią dla krakowian i miasta jest Anna Dymna. Przypomniał, że stworzyła niezapomniane role i wykreowała postaci uwielbiane przez całe generacje widzów, zachwyconych jej aktorskim kunsztem, ale jest także osobą o niezwykłej wrażliwości. Obok swojej błyskotliwej kariery artystycznej, regularnie angażowała się w działania miejskich organizacji pozarządowych, niosących pomoc potrzebującym.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbał zespół akordeonistów „Motion Trio”, studenci Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego oraz Aleksander Łodzia-Kobylański „Makino”, laureat brązowego medalu „Cracoviae Merenti”.


Honorowe obywatelstwo Annie Dymnej wręczyli przewodniczący Rady Miasta Krakowa Jakub Kosek i prezydent miasta Krakowa Aleksander Miszalski.