W przyszłym tygodniu, od 13 do 17 grudnia, remontowana będzie al. Powstańców Śląskich i ul. ks. prof. Józefa Tischnera. Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku pod wiaduktem oraz w rejonie łącznic z ul. Kamieńskiego – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Pojawią się zmiany w organizacji ruchu.

Harmonogram prac:

  • poniedziałek, 13 grudnia, od godz. 20.00: lewy pas – kierunek ul. Herberta (od zjazdu z ul. Kamieńskiego od strony Bonarki do zjazdu z ul. Kamieńskiego od strony ronda Matecznego) oraz lewy pas – kierunek Nowa Huta
  • wtorek, 14 grudnia, od godz. 20.00: lewy pas – kierunek ul. Herberta (od zjazdu z ul. Kamieńskiego w stronę skrzyżowania z ul. Hodura) oraz lewy pas – kierunek Nowa Huta
  • środa, 15 grudnia, od godz. 20.00: prawy i środkowy pas – kierunek ul. Herbera (od zjazdu z ul. Kamieńskiego w stronę skrzyżowania z ul. Hodura)
  • czwartek, 16 grudnia, od godz. 20.00: prasy pas – kierunek ul. Herberta (na zjeździe z ul. Kamieńskiego) oraz prawy pas – kierunek Nowa Huta (na wysokości skrzyżowania z ul. Hodura w stronę al. Powstańców Śląskich).

Realizacja prac jest uzależniona od warunków pogodowych.

Koszt prac to ok. 700 tys. zł.