– Byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby nasza reprezentacja zagrała w finale Euro w Krakowie – w końcu spędziłem tu kilka dobrych lat, grając w drużynie Cracovii, a wcześniej chodząc na mecze z rodzicami – powiedział reprezentant Polski w piłce nożnej Bartosz Kapustka, który przez ostatnie dwa dni w naszym mieście brał udział w nagraniach spotu promującego Młodzieżowe Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 Polska 2017. Premierę klipu zaplanowano na drugą połowę maja.

– Mam nadzieję, że ta impreza będzie szeroko odebrana i że zachęci jak najwięcej młodych chłopaków i dziewczynek do gry w piłkę nożną – dodał piłkarz.

Przypomnijmy, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21 odbędą się od 16 do 30 czerwca w naszym kraju. W turnieju zmierzy się 12 reprezentacji: Polski, Niemiec, Czech, Danii, Włoch, Słowacji, Szwecji, Anglii, Portugalii, Serbii, Hiszpanii i Macedonii. Decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej, Kraków znalazł się wśród sześciu miast-gospodarzy tej imprezy. Oprócz stolicy Małopolski, młodzi piłkarze będą rywalizować w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Lublinie i Tychach.

W Krakowie zostaną rozegrane mecze eliminacyjne grupy C (znalazły się w niej reprezentacje Niemiec, Czech, Danii i Włoch), półfinał oraz finał imprezy. Drużyny zagrają na stadionie miejskim przy ul. Kałuży.

Jakie są szanse reprezentacji Polski na zwycięstwo w turnieju? Jak ocenia Bartosz Kapustka, są całkiem spore, nie można jednak lekceważyć żadnego przeciwnika, bo na mistrzostwach nie ma słabych drużyn. – Mamy swój cel, wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest ten turniej dla każdego z nas i jestem przekonany, że osiągniemy dobry wynik – podkreślił reprezentant Polski.

Więcej informacji na temat turnieju UEFA EURO U21 Polska 2017 można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.u21poland.com.

1