Najbardziej zniszczony fragment ulicy Półłanki doczeka się nowej nawierzchni. W lecie drogowcy wyremontują odcinek między skrzyżowaniem z ulicami Christo Botewa i Tadeusza Śliwiaka a skrzyżowaniem z ulicą Nad Drwiną.

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, termin ten został wybrany z powodu mniejszego w okresie letnim ruchu samochodów. Remont zostanie przeprowadzony tzw. metodą nakładkową. Zostanie zdarta stara warstwa asfaltu a na jej miejsce położona zostanie nowa.

Dotychczasowa praktyka pokazuje, że taki rodzaj remontu jest bardzo trwały. To szczególnie istotne w przypadku tego konkretnego fragmentu ul. Półłanki. Codziennie przejeżdżają tamtędy setki samochodów, w tym pojazdy dostawcze i ciężarowe, powodując szybsze niż w przypadku innych ulic zużycie nawierzchni.

Tegoroczna zima tez nie jest łaskawa dla tej ulicy. Częste wahania temperatury powodują szybsze pękanie asfaltu. Do czasu wakacyjnego remontu ZDMK będzie łatać ul. Półłanki na bieżąco.

Jest też gotowa koncepcja wraz z dokumentacją całościowej przebudowy tej ulicy – od skrzyżowania z ul. Bieżanowską aż do krzyżówki z ul. Rączną i Szparagową. Szacowany koszt to około 50 milionów złotych.