Kolorowy korowód biegaczy opanował dziś Stare Miasto. Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami, uczestnicy Krakowskiego Biegu Sylwestrowego po raz 17. pożegnali mijający rok na sportowo. Podczas wydarzenia można było wziąć udział w konkursie na najlepsze przebranie biegowo-sylwestrowe – na autorów najbardziej pomysłowych strojów czekały atrakcyjne nagrody!

Krakowski Bieg Sylwestrowy jest imprezą łączącą sportową rywalizację z atmosferą sylwestrowej zabawy. Zgłaszając się, zawodnicy mogli wybrać jeden z dwóch dystansów – „Smoczą Piątkę” (5 km) lub „Radosną Dziesiątkę” (10 km). Na ich pokonanie mieli 90 minut. Start i meta na Małym Rynku.

Szczegółowy opis i mapę trasy można znaleźć tutaj.

W rywalizacji sportowej, poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn na obu dystansach, prowadzona była także klasyfikacja drużynowa – dla najliczniej reprezentowanych grup biegowych (kluby, stowarzyszenia). Nagrodzone zostaną trzy kluby, z których największa liczba reprezentantów ukończy zawody. Pod uwagę brana będzie nazwa klubu podana indywidualnie przez każdego zawodnika podczas zapisów.

Organizatorzy biegu zachęcali uczestników do przebrania się w fantazyjne stroje i zgłoszenia się przed biegiem do konkursu na najlepsze przebranie biegowo-sylwestrowe. Mile widziane były kostiumy nawiązujące do historii, tradycji i kultury Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum trzy osoby), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce), najlepsze przebranie indywidualne oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia. Nagrody przewidziane w konkursie są wyższe niż w rywalizacji sportowej!

Szczegóły znajdują się w regulaminie 17. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego.

Każdy, kto ukończył bieg otrzymał na mecie pamiątkowy medal, gorącą herbatę i napoje, dzieci i młodzież słodycze, a panie powitane zostały różami.

Wszystkich obowiązywały zasady sanitarne.

Podobnie jak to było w przypadku czterech poprzednich edycji, dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Na czas trwania biegu wprowadzone zostały niewielkie zmiany w organizacji ruchu drogowego i w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej. Szczegóły tutaj.