Miniony weekend w Krakowie należał do zabytkowych samochodów. Wszystko za sprawą szóstej edycji Classic Moto Show – jednej z największych imprez tego typu w Polsce. Honorowy patronat nad wystawą objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Podczas tegorocznej edycji Classic Moto Show 2017 w Muzeum Inżynierii Miejskiej, która odbywała się od piątku 8 września do niedzieli 10 września, można było podziwiać legendarne modele aut i motocykli z różnych epok – począwszy od lat 20. XX wieku, aż do czasów współczesnych. Polscy i zagraniczni pasjonaci pojawili się z najcenniejszymi okazami swoich kolekcji.

Wystawa była podzielona na siedem sekcji tematycznych: polskie legendy, auta krajów demokracji ludowej, amerykańskie marzenia, legendarni mistrzowie, poczciwe i niezawodne, pierwsze automobile, i zabytkowe jednoślady.

Z myślą o najmłodszych uczestnikach organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, mi.in. warsztaty i konkursy. Ich celem nie była tylko zabawa, ale i edukacja – dzieci miały okazję poznać przepisy obowiązujące na drodze podczas akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

0