Redukcja emisji CO2, projekty Smart City czy idea carsharingu mają zmienić jakość i styl życia mieszkańców dużych miast, w których niebawem pojawi się sieć 5G. W jakim kierunku rozwijać się będzie cyfrowa gospodarka? Impact’19, który w dniach 21 i 22 maja odbywa się w Centrum Kongresowym ICE, jest okazją do spotkania się ekspertów z całego świata ze środowiskami startupowymi, akademickimi, przedsiębiorcami i przedstawicielami administracji publicznej, aby wspólnie rozmawiać przyszłości cyfrowej gospodarki w Polsce i na świecie.

Podczas dwóch dni kongresu, w którym weźmie udział 6 tys. uczestników, wystąpi ponad 250 prelegentów na czterech scenach. Impact’19 to także osiem wydarzeń towarzyszących.

Tegoroczna edycja kongresu oparta będzie na ośmiu głównych ścieżkach tematycznych:

  • fintech & e-commerce – przyszłość sektora finansów oraz nowe modele handlu, przy użyciu wielokanałowości sprzedaży, POS-ów nowej generacji czy Internetu Rzeczy (IoT).
  • applied AI – sztuczna inteligencja to szansa na rozwiązanie skomplikowanych problemów wielu branż. Jak ją wykorzystać, jak efektywnie implikować AI, aby osiągnąć długoterminową przewagę nad konkurencją – te zagadnienia zostaną poruszone w ścieżce applied AI.
  • mobility rEVolution – rewolucja w technologii transportowej, silniki elektryczne, nowe modele biznesowe, zmiany w trendach i zapotrzebowanie na nowe źródła energii. Ścieżka przybliży szanse i zagrożenia, jakie niesie ze sobą inteligentna mobilność dla przemysłu i konsumentów.
  • digital state – cyfryzacja usług administracji publicznej to szansa na większe zaangażowanie obywateli, stymulowanie wzrostu produktywności i czynnik pobudzający przedsiębiorczość.
  • next health – jak biotechnologia farmaceutyczna i rewolucja cyfrowa może wpłynąć na kształt nowoczesnej opieki zdrowotnej? Ścieżka obejmie dyskusje na temat badań i terapii genowych, robotyki medycyny, a nawet wpływu biotechnologii na przemysł rolniczy.
  • space odyssey – dyskutując o przyszłości sektora kosmicznego weźmiemy pod uwagę rolę młodych innowatorów, inwestorów zarówno krajowych jak i międzynarodowych Agencji Kosmicznych. Odpowiemy również na pytanie, jakie wartości tworzą nowe technologie m.in. sztuczna inteligencja dla branży kosmicznej.
  • science to business – współpraca ośrodków badawczych na świecie z biznesem to siła napędowa gospodarki. Ścieżka będzie przestrzenią do dyskusji o miejscu nauki w innowacyjnym ekosystemie.
  • digital industry – czwarta Rewolucja Przemysłowa tworzy nowe możliwości rozwoju gospodarczego. Jej siłą napędową są m.in. IoT, przechowywanie danych w chmurze, czy sztuczna inteligencja. Podczas światowi liderzy pokażą, jak wdrażają najnowsze rozwiązania w przemyśle.

Więcej informacji na stronie internetowej: impactcee.com