Wszechstronna oferta zajęć oraz propozycje ulg dla rodzin wielodzietnych to zasługa partnerów Karty Krakowskiej Rodziny 3+. Dzięki nim najmłodsi mieszkańcy mogą skorzystać z rabatów w kilkuset miejscach w Krakowie. Miasto doceniło partnerów podczas gali w Teatrze Variete.

Gala to okazja do spotkania przedstawicieli firm komercyjnych i instytucji miejskich będących partnerami programu KKR3+. Dzięki ich zaangażowaniu krakowskie rodziny mogą skorzystać z ulg i rabatów w ponad 600 miejscach w mieście.

Dlaczego warto korzystać z KKR 3+?

Początkowo była to Krakowska Karta Rodzinna 4+ (dla rodzin z czwórką i większą liczbą dzieci), a od 2014 r. funkcjonuje Krakowska Karta Rodzinna 3+ (dla rodzin z minimum trójką dzieci). Jest to system zniżek, ulg, preferencji i uprawnień, który opracowuje miasto wraz z partnerami komercyjnymi oraz miejskimi instytucjami. Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Co roku korzysta z niego ok. 90 proc. uprawnionych. To pokazuje, że inicjatywa doskonale wpisuje się w oczekiwania rodzin wielodzietnych.

Dziękujemy za działania na rzecz krakowskich rodzin

Gala była rodzajem docenienia pracy i zaangażowania partnerów programu w popularyzację wsparcia dla rodzin wielodzietnych. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Andrzej Kulig – zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej, reprezentanci partnerów, czyli instytucji miejskich i firm komercyjnych, radni miasta oraz przedstawiciele rodzin wielodzietnych – beneficjentów programu KKR 3+.

Podczas wydarzenia wyróżniającym się partnerom programu KKR 3+ wręczono statuetki oraz tytuł „Partner Roku 2022 Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+”.

Wyboru partnerów, którym przyznano wyróżnienia, dokonała kapituła powołana przez prezydenta Krakowa. W jej skład weszli przedstawiciele rodzin wielodzietnych, reprezentanci prezydenta oraz radni.

Wśród kryteriów, jakimi kierowano się podczas wyboru, znalazły się:

  • wyniki ankiet, przeprowadzanych wśród krakowskich rodzin objętych KKR 3+,
  • ocena wysokości udzielanej zniżki, jej popularność oraz udział partnera w działaniach miasta, prowadzonych na rzecz rodzin.

W konkursie uwzględnieni zostali tylko partnerzy komercyjni, którzy przystąpili do programu najpóźniej 31 marca tego roku.

Laureatów wyróżniono w sześciu kategoriach:

  • kultura i rozrywka – Apollo Film Sp. z o.o.
  • sport, rekreacja i wypoczynek – Krakowski Klub Karate Tradycyjnego
  • oświata i wychowanie – Centrum Nauczania Metis
  • zdrowie – Centrum Zdrowego Uśmiechu
  • gastronomia i sklepy – Dziórawy Kocioł
  • usługi – F.H. Marek Pilch

O dobry nastrój gości i atmosferę gali zadbał zespół Teatru Variete – jeden z partnerów programu, prezentując musical „Pretty Woman”.