Planując budowę nowej inwestycji deweloperzy dbają nie tylko o teren własnej działki, ale często też najbliższego otoczenia nieruchomości. Inspektorzy Zarządu Dróg Miasta Krakowa wydając opinie niezbędne do ustalenia warunków, udają się na miejsce, by sprawdzić istniejący układ drogowy. Wczuwając się zarówno w położenie pieszych, jak i kierowców kontrolują m.in. szerokość chodników i jezdni.

Przed nami prace przy ul. Michała Żaka. Powstaje tam inwestycja mieszkaniowa. Planowany termin rozpoczęcia przebudowy ulicy to poniedziałek, 14 października. Prace będą realizowane w kilku etapach, tak aby przy miejscowych wygrodzeniach zerwać starą nawierzchnię zbudowaną z betonowych płyt i ułożyć asfalt. Najważniejszym aspektem przebudowy drogi będzie jej poszerzenie z 3,5 do 5 metrów. W związku z tym mogą pojawić się utrudnienia dla kierowców, ale ruch w obu kierunkach zostanie utrzymany. Dzięki wprowadzeniu ruchu wahadłowego oraz miejscowym zawężeniom drogowcom uda się zbudować trzy spusty, wpiąć do kanału odwadniającego oraz poszerzyć rów melioracyjny. Później rozpocznie się budowa oświetlenia.

Aby ułatwić dojazd do osiedla, przebudowane zostanie również skrzyżowanie ul. Herberta i ul. Okopowej. Prace nad prawoskrętem rozpoczną się 21 października. Kierowcy poruszający się ul. Herberta nadal będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu. Możliwe są jednak drobne utrudnienia przy poszerzaniu pobocza. Wszystkie prace zakończą się pod koniec roku.