Centrum Kongresowe ICE Kraków obchodziło swoje drugie urodziny. Wspólne świętowanie odbyło się 16 października. W programie imprezy było mnóstwo atrakcji, a filmowy hit – „Zwierzogród” był jego idealnym zwieńczeniem.

Warsztaty kulinarne i designerskie, pokazy edukacyjne, zwiedzanie ICE Kraków, atrakcje dla najmłodszych i nieco starszych – program wydarzenia Dzień dobry ICE Kraków prezentował się jak letnik piknik rodzinny, który jednak odbył się w październiku. Pogoda nie była na szczęście problemem, bo wszystkie aktywności odbyły się wewnątrz budynku.

Od 12.00 do 14.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków mieszkańcy i turyści mogli skorzystać z warsztatów kulinarnych i designerskich, które zostały przygotowane wspólnie z partnerami wydarzenia: Klubokawiarnia likeKonik – nauka, kultura i sztuka dla dzieci, Kinnarps, Masters Catering, PZU, Łysą Górą, AED – urządzenie ratujące życie i Bookiestrą. Najmłodsi mogli posłuchać legend krakowskich, czytanych przez pracowników Krakowskiego Biura Festiwalowego. Starsi i głodni mocniejszych mogli obejrzeć pokazy prywatnych służb medycznych, bezpiecznej jazdy, czy urządzeń ratujących życie AED.

Jednocześnie pracownicy InfoKraków – Sieci Informacji Miejskiej w Krakowie, zarządzanej przez KBF, której punkt znajduje się w ICE Kraków, oprowadzali chętnych po obiekcie. Każdy mógł skorzystać z fotobudki, wymalować sobie krakowski wzór na twarzy, czy wziąć udział w grach i zabawach prowadzonych przez animatorów.

Z ogromnym zainteresowaniemspotkała się kolejna edycja kina ICE Bejbi. Tym razem organizatorzy zaprosili na pokaz filmu animowanego „Zwierzogród”, który został wyświetlony o 14.00.