W środę 22 czerwca w rejonie ul. Katowickiej oddano do użytku prawie 2 km nowych dróg publicznych. Nowe ulice powstały w ramach realizowanej inwestycji “Mieszkaj w Mieście” w Bronowicach. W uroczystym otwarciu dróg wziął udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Szymon Domagała, Prezes Zarządu Henniger Investment.  

Realizacja projektu była możliwa dzięki współpracy firmy Henniger Investment z Gminą Miejską Kraków. W ramach inwestycji powstało 1,8 km dróg, które skomunikują powstające osiedle m.in. z głównymi arteriami miejskimi: ul Radzikowskiego i Armii Krajowej.

– Miasto od wielu lat stosuje zasadę, że inwestor, który chce budować osiedle czy budynek, musi zapewnić drogę dojazdową do realizowanej inwestycji. Jeśli jej nie ma, to musi ją sam wybudować. Rzadko się zdarza, by deweloper zaczynał realizację inwestycji od budowy drogi. Dlatego działanie firmy Henniger Investment w Bronowicach jest wzorcowe i godne naśladowania, także z tego względu, że realizacja przedsięwzięcia była konsultowana z okolicznymi mieszkańcami – mówił Jacek Majchrowski.

Całość przedsięwzięcia powstaje ze środków własnych spółki Henniger Investment.

Inwestor podkreślał konieczność skomunikowania realizowanej inwestycji z ważnymi drogami miasta. – Budujemy w taki sposób, aby dało się tu dobrze i wygodnie żyć. Mam nadzieję, że ta inwestycja będzie wyjątkowa i będzie służyła mieszkańcom Krakowa – zaznaczał Jacek Domagała, akcjonariusz Henniger Investment.