Zbliżają się ferie zimowe! Uczniowie z Krakowa nie będą mieli powodów do nudy. W tym roku zorganizowane zajęcia w ramach miejskiej akcji „Zima w szkole” odbędą się w 48 krakowskich szkołach podstawowych. W ich ramach nie zabraknie twórczych zajęć, gier i zabaw, a także wycieczek po Krakowie i okolicach. Z propozycji tej skorzysta około 1300 uczniów z całego Krakowa.

Zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w 48 szkołach na terenie całego Krakowa i będą trwały od rana do popołudnia. W tym czasie uczniowie będą mogli brać udział w twórczych zajęciach plastycznych i muzycznych, warsztatach informatycznych, a nawet angażujących spotkaniach kulinarnych. Nie zabraknie też aktywności sportowych, w tym wyjść na lodowisko, basen czy do kręgielni. W planach są też spacery po mieście oraz poznawanie jego bardziej i mniej oczywistych atrakcji, a także wycieczki poza Kraków.

Pełna lista szkół biorących udział w akcji jest dostępna tutaj, a szczegółowych informacji na temat programu półkolonii udzielają dyrektorzy szkół.

W sumie na tegoroczną akcję „Zima w szkole” Kraków przeznaczy ponad pół miliona zł. To niemal dwukrotność przeznaczonej w ubiegłym roku kwoty, która pochodzi z miejskiego budżetu. Środki te pozwolą na opłacenie wynagrodzeń opiekunów oraz kierowników półkolonii.

Dzieci i młodzież będą mogły skorzystać także z oferty dofinansowania wyjść do muzeów zaproponowanej przez fundację Internationaler Bund Polska dzięki dofinansowaniu UNICEF. Niezależnie od tego fundacja we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, miejskimi instytucjami kultury, klubami sportowymi oraz organizacjami pozarządowymi przygotowała szereg bezpłatnych aktywności dla dzieci i młodzieży mieszkających w Krakowie.

Informacje na ten temat zostaną opublikowane w ostatnim tygodniu lutego na stronie internetowej fundacji oraz w Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa.