„Ferie w muzeum” to cykliczny program organizowany przez Muzeum Krakowa, który jest skierowany do dzieci wraz z rodzicami, a także do młodzieży. W tym roku muzeum przygotowało mnóstwo ciekawych zajęć. Hasłem ferii będzie: „Zabawa”.

Na uczestników „Ferii w muzeum” czekają szopki zwierzynieckie, bale karnawałowe oraz przygody nie tylko w miejskiej dżungli, ale także na śniegu. Będzie to okazja do poznania sztuki współczesnej, żydowskich tradycji oraz średniowiecznej i dwudziestowiecznej broni. Uczestnicy zamienią się w budowniczych domów – schronów i będą lepić z gliny. Zostaną muzealnymi odkrywcami, którzy będą szukać skarbów w piasku, miejsc ze zdjęcia oraz drobnych wskazówek na wystawie. Ponadto w programie spotkania z polskim astronomem i rówieśnikami dzieci sprzed prawie 100 lat. W akcji „Ferie w muzeum” bierze udział kilkanaście oddziałów Muzeum Krakowa.

Czas trwania poszczególnych zajęć wynosi od jednej do półtorej godziny. Udział w wydarzeniach jest odpłatny. Koszt biletu dla dzieci i młodzieży (do lat 18) wynosi 10 zł, bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi, pozostali opiekunowie: 10 zł. Natomiast posiadaczom Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem przysługuje 50 proc. zniżki, tj. bilet w cenie 5 zł.

Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających w pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl. Bilety na wydarzenia można zakupić w Centrum Obsługi Zwiedzających oraz w miarę możliwości kasach muzealnych oddziałów realizujących zajęcia (za wyjątkiem Celestatu).

Harmonogram wydarzeń dostępny na: muzeumkrakowa.pl