Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie powrócił! Podczas ostatniego weekendu Kraków Culture Summer usłyszeliśmy „Galę FMF w trzech sezonach” oraz światową premierę muzyki z ostatniego sezonu „Wikingów”.

Już na start zabrzmiała muzyka towarzysząca intrydze i akcji — jako pierwsi na świecie usłyszeliśmy na żywo m.in. suity z „Króla”, „Wiedźmina” czy „Watahy”.

Środkowa część koncertu to czas na przejmujące osobiste historie – popularną piosenkę z „Euforii” śpiewaną w oryginale przez Billie Eilish i Rosalíę wykonały Natalia Nykiel i Kacha Kowalczyk z zespołu Coals. W programie tej sekcji znalazły się również m.in. „Sukcesja”, „Kraina Lovecrafta” i „Rok za rokiem.”

Na koniec równie dramatyczne, ilustrujące różnego typu rywalizację seriale. „Czarne lustro”, „Gambit królowej”, „Wikingów” i „Ukrytą grę” łączy przede wszystkim motyw walki – o swoją pozycję, o tożsamość, o niezależność. „My Life Is Going On” z „Domu z papieru” zaśpiewała znana z wykonania oryginalnego hiszpańska wokalistka Cecilia Krull.