Kraków będzie gospodarzem kolejnych, atrakcyjnych wydarzeń hokejowych. 17 i 19 sierpnia COMARCH Cracovia podejmie w Lidze Mistrzów bardzo mocnych rywali – tegorocznego wicemistrza Czech, zespół Sparty Praga i czołową drużynę szwedzką Färjestad BK Karlstad. Mecze zostaną rozegrane w TAURON Arenie Kraków.

Informacje te potwierdzili uczestniczący w poniedziałek, 11 lipca w konferencji prasowej Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal i Wiceprezes Zarządu MKS Cracovia SSA Jakub Tabisz.

– Bardzo się cieszę, że to trzecie – po finałowym turnieju Pucharu Polski i Mistrzostwach Świata Dywizji 1 A – wydarzenie hokejowe, czyli Liga Mistrzów odbędzie się w Krakowie i mam nadzieję, że w następnych latach Cracovia nie będzie już musiała korzystać z “dzikiej karty” – powiedział Dyrektor Krzysztof Kowal.

Prezes Tabisz, dziękując Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu, Dyrektorowi ZIS Krzysztofowi Kowalowi i Prezes Zarządu ARM SA Małgorzacie Marcińskiej za wsparcie przy organizacji wspomnianych meczów, podkreślił, że COMARCH Cracovia jest pierwszym polskim klubem, który uje w Hokejowej Lidze Mistrzów.

– Dla nas to duże wyzwanie. Liczę, że mu sprostamy. Kibiców zapraszam na konfrontacje ze Spartą i Färjestad – dodał Jakub Tabisz. – Bilety będą dostępne on-line za pośrednictwem firmy eBilet prawdopodobnie już od najbliższego piątku, 15 lipca a także w kasach stadionu piłkarskiego i lodowiska przy ulicy Siedleckiego. Chcemy, żeby najtańsze wejściówki na dwa mecze nie kosztowały więcej niż 22 złote – zaznaczył.

Obecna na spotkaniu z dziennikarzami w siedzibie ZIS Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta SA Małgorzata Marcińska przekazała bardzo ciekawą wiadomość. W sierpniu z tafli lodowej TAURON Areny Kraków skorzystają nie tylko ekipy walczące w rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów (Champions Hockey League), ale także amatorzy jazdy na łyżwach. Obecnie trwa ustalanie szczegółów udostępnienia ślizgawki mieszkańcom Krakowa i wszystkim miłośnikom tej formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

– Zapraszamy na ślizgawkę po raz czwarty, tym razem w lecie. Do tej pory skorzystało z lodowiska około 60 tysięcy osób. Jestem przekonana, że w sierpniu, podczas upałów, jazda na łyżwach stanie się wspaniałym relaksem – zachęcała Prezes Małgorzata Marcińska.

Hokeiści COMARCH Cracovii właśnie w poniedziałek, 11 lipca rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. – Zrobimy wszystko, żeby 17 sierpnia przeciwko Sparcie Praga zagrać na najwyższym poziomie – zapewnił trener Rudolf Roháček. Odnosząc się do spraw taktycznych, wskazał na siedzącego obok bramkarza Rafała Radziszewskiego. Jeśli nie puści gola to szanse na pokonanie Sparty czy Färjestad staną się poważne.

– W takich rozgrywkach, na tak wysokim poziomie jeszcze nikt z nas nie brał udziału – stwierdził Rafał Radziszewski. -Ja znam tylko jednego Polaka, który grał w Lidze Mistrzów – Arona Chmielewskiego.  Przed nami więc wspaniała okazja do rywalizacji z czołowymi drużynami Europy. W sezonie 2016/2017 w Hokejowej Lidze Mistrzów wystąpi 48 zespołów, podzielnych na 16 grup – po trzy ekipy w każdej. Dwie najlepsze z grupy awansują do fazy play off. Finał CHL zaplanowano 7 lutego 2017 roku. Trofeum broni Frölunda Göteborg. Podział na grupy można znaleźć TUTAJ.