Czek w wysokości 34 674 zł przekazał w piątek, 1 marca, zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig na ręce prezesa Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis, profesora Janusza Skalskiego. Kwota to dochód uzyskany w ramach ubiegłorocznego 19. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Przed krakowskimi biegaczami następna okazja do pomocy małym pacjentom. Już 24 marca odbędą się kolejne charytatywne biegi: 20. Półmaraton Marzanny oraz 9. Krakowski Bieg z Dystansem „Dla małych serc”.

– Ogromnie się cieszę, że już po raz kolejny krakowianie wykazali się nie tylko świetną kondycją i fantazją w doborze kostiumów, ale także wielkim sercem do pomagania – podkreślił podczas wydarzenia Andrzej Kulig.

Przypomnijmy, 31 grudnia minionego roku ulice Starego Miasta i okolic wypełniły barwne korowody biegaczy rywalizujących na dystansach „Smoczej Piątki” i „Radosnej Dziesiątki” w ramach 19. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Uczestniczki i uczestnicy pobiegli w fantazyjnych przebraniach, a autorom najbardziej pomysłowych strojów przyznane zostały specjalne nagrody. Dochód z imprezy już po raz siódmy zasilił konto Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis. Łącznie na rzecz pomocy małym pacjentom udało się zebrać 34 674 zł.

Fundacja Schola Cordis będzie beneficjentem również kolejnych dwóch biegów, które odbędą się w naszym mieście 24 marca. To 20. Półmaraton Marzanny oraz 9. Krakowski Bieg z Dystansem „Dla małych serc”. Ich organizatorami są Fundacja Vena-Sport oraz Krakowski Klub Biegacza „Dystans”, a patronatem objął je prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Zapisy elektroniczne na wydarzenie już wystartowały i potrwają do 17 marca. Swój udział w biegu będzie można też zgłosić w Biurze Zawodów 23 i 24 marca.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz trasa biegu znajdują się na stronie: polmaratonmarzanny.pl.