Cosmas Mutuku Kyeva z czasem 2:12:52 triumfował w 16. PZU Cracovia Maraton. To już trzecie zwycięstwo Kenijczyka w krakowskim maratonie: najlepszy był również w poprzedniej edycji imprezy i w roku 2011. Wśród kobiet najszybsza była jego rodaczka, Stellah Jepngetich Barsosio, uzyskując czas 2:33:01.

Po ubiegłorocznej niedyspozycji i ostatecznie czwartym miejscu w 15. PZU Cracovia Maraton, Barsosio postawiła sobie za cel zwycięstwo w tegorocznej edycji zawodów w podwawelskim grodzie i udało jej się to osiągnąć. W klasyfikacji generalnej zajęła 9. miejsce.

Pierwszym Polakiem na mecie był Łukasz Kapłon z Rabki Zdroju, ósmy w klasyfikacji generalnej (czas 2:29:41). Najlepsza Polką, podobnie jak przed rokiem, okazała się Paulina Lipska z Warszawy (szósta lokata w klasyfikacji kobiet, czas 2:56:00). Na mecie zameldowali się także najszybsi uczestnicy rywalizacji zawodników niepełnosprawnych na wózkach. W kategorii handbike szósty raz z rzędu triumfował Rafał Wilk, trzykrotny złoty medalista paraolimpijski.

Zgodnie z zamierzeniami, Bieg w Krawacie wygrał Adam Czerwiński i tym samym skompletował hat-tricki tegorocznych Krakowskich Spotkań Biegowych. W piątek zwyciężył w Nocnej Dysze z Wawelem, a w sobotę w Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego.

Z kolei zwycięstwo w tegorocznej nowości, czyli Bieg w Szpilkach, przypadło Annie Jamioł.