Od 5 do 7 czerwca TAURON Arena Kraków obchodziła swoje szóste urodziny. Z tej okazji dorośli i dzieci mogli skorzystać z pokazów specjalnych filmów na parkingu przed obiektem, a także pojeździć na rolkach wewnątrz hali.
Kino samochodowe Rozrywka, które na co dzień znajduje się na terenie industrialnym przy ul. Rozrywka 1, wyjątkowo z okazji urodzin TAURON Areny Kraków przeniosło się na parking zewnętrzny przed obiektem. Filmy wyświetlane były na ekranie ledowym o wymiarach 5 m x 10 m, dzięki czemu jakość obrazu będzie odpowiednia zarówno po zmierzchu, jak i w dzień. Dźwięk transmitowany był przez radia samochodowe.
Repertuar przygotowany został we współpracy z Kinem pod Baranami w sam raz na czerwcowy wypoczynek. Dla najmłodszych takie hity jak „Gang zwierzaków”, „Praziomek”, „Był sobie pies”, „Asteriks i Obeliks: Tajemnica magicznego wywaru”. Dla starszych widzów oskarowy „Parasite” i wyśmienite „Niedobrani”, „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!”, „Jak zostałem Gangsterem – Prawdziwa Historia”, „Na noże”, „Podły, okrutny, zły”.
Pomysł na kino samochodowe powstał zarówno z bieżącej potrzeby, jak i z fascynacji kinem. Było to miejsca, gdzie jeździło się przede wszystkim w celach towarzyskich, a dopiero w dalszej kolejności na film. Drive-iny kojarzymy z grupowymi wypadami młodzieży lub randkami, ale korzystały z nich całe rodziny z dziećmi, co rozwiązywało problem konieczności pozostawienia dzieci w domu.
Pierwszy pokaz pod chmurką był zrealizowany w USA w 1933 roku. Pierwsze kino stworzył Richard Hollingshead w Camden, New Jersey. Działający tam „Automobile Movie Theatre” miał powierzchnię ok. 162 hektarów, co dawało 500 miejsc dla aut. Cena biletu wówczas kosztowała 25 centów.
Okres świetności i największej popularności tych kin przypadł na lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte. Obecnie w Stanach Zjednoczonych pozostało około 400 kin drive-in. Kolejne 100 istnieje głównie w Kanadzie, Australii i Chinach.
W Polsce pierwsze autokino powstało dopiero w 1994 r. w Warszawie na terenie giełdy na Żeraniu, a jego otwarcie uświetnił przedpremierowy pokaz „Czterech wesel i pogrzebu”. Na widzów czekało 300 miejsc parkingowych, cena pojedynczego biletu wynosiła 35 tysięcy starych złotych (po denominacji – 3,50 zł).