Krakowskie placówki Klubów Rodziców zapraszają na bezpłatne zajęcia wszystkich świeżo upieczonych rodziców oraz tych, którzy oczekują na potomstwo. Kluby Rodziców to przestrzeń przyjazna rodzicom i dzieciom, miejsce integracji krakowskich rodzin, w którym mogą uzyskać fachowe poradnictwo specjalistów z różnych dziedzin. Aktualnie w Krakowie jest aż 36 takich placówek. 9 października, w nowo powstałym Klubie Rodziców, prowadzonym przez Fundację Rodzina Plus przy ul. Witosa 39 odbył się dzień otwarty. Placówkę odwiedził prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

– Lokalizacja klubów została tak zaproponowana, aby mieszkańcy wszystkich dzielnic Krakowa mieli do nich dogodny dostęp – podkreślił prezydent Jacek Majchrowski. Dodał, że wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców miasto tworzy miejsca integracji i dzielenia się doświadczeniami, dobrymi praktykami oraz problemami związanymi z wychowaniem dzieci. – Przygotowaliśmy bardzo atrakcyjne programy, ciekawe i rozwijające rodzinne warsztaty wzmacniające kompetencje i więzi rodzinne. Kluby Rodziców są także odpowiedzią na projekty składane przez społeczności lokalne w ramach Budżetu Obywatelskiego – zaznaczył Jacek Majchrowski.

Podczas dnia otwartego w Klubie Rodziców przy ul. Witosa odbywały się zajęcia dla dzieci i rodziców: „Sensoplastyka”. Są to zajęcia ogólnorozwojowe, które wpływają na optymalny rozwój całego organizmu. Warsztat oparty jest na ekologicznych i biodegradowalnych materiałach plastycznych, które przygotowane są z łatwo dostępnych artykułów spożywczych, a to sprawia, że są one w pełni bezpieczne dla dzieci.

Nowy klub dołączył do sieci prężnie działających krakowskich Klubów Rodziców, których aktualnie w mieście funkcjonuje już 36. Pierwsze osiem placówek wystartowało we wrześniu 2015 r. jako projekt pilotażowy. Od tamtej pory siatka klubów jest sukcesywnie rozbudowywana. Pomysłodawczynią projektu jest Marzena Paszkot, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. rodziny.