Zakończyła się budowa pawilonu dla bezdomnych psów. To jeden z elementów modernizacji schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnej. W planach na najbliższe lata jest przebudowa kolejnego pawilonu.

Przypomnijmy, że realizacja tego etapu inwestycji, na który składa się głównie budowa nowego pawilonu dla psów, trwała od wiosny 2019 roku. Wykonawcą zadania było konsorcjum firm „ATB” Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne Tomasz Adamczyk (lider) i Firma Ogólnobudowlana „Jarkop” Jarosław Adamczyk.

W pierwszym etapie wyburzony został stary budynek kwarantanny, by w to miejsce wybudować nowy pawilon, gdzie znajduje się miejsce dla kilkudziesięciu psów. W ramach tej umowy wykonany został już remont podjazdu i parkingu, a także system retencji wód opadowych. Wartość zadania wyniosła blisko 5 mln zł.

W tym i w przyszłym roku ZIM planuje kontynuację modernizacji schroniska. Obecnie przygotowywane są dokumenty do przetargu na przebudowę kolejnego pawilonu. Tym razem poprawę bytowania odczują bezdomne koty. Realizacja tego etapu powinna się zakończyć w przyszłym roku.

Warto dodać, że miasto od kilku lat sukcesywnie przebudowuje schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Rybnej. W poprzednich latach zmodernizowana została kotłownia oraz wybudowany budynek rekonwalescencji dla zwierząt. W 2017 roku uzyskano pozwolenie na budowę dla przebudowy kolejnych pawilonów. Po realizacji wszystkich etapów zadania, łączna powierzchnia użytkowa schroniska wyniesie ok. 2 tys. 300 m2.