Już po raz kolejny w ramach akcji „Trzy kolory” remontowany jest dom rodziny będącej pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie. W domu mieszka samotna matka z dwojgiem niepełnosprawnych, dorosłych dzieci, oraz bratem.

Na początku 2017 roku darczyńca postanowił poprawić  warunki mieszkaniowe dwóm rodzinom. Wybrano rodziny z dzielnicy Podgórze oraz z Nowej Huty. W pierwszej kolejności wykonywany jest gruntowny remont domu jednorodzinnego rodziny z Podgórza. Budynek zamieszkuje samotna matka wraz z dwojgiem dzieci oraz bratem. Dom jest stary, po zmarłych rodzicach, przeciekający dach wilgoć, stare instalacje, pokoje ciemne obite starą boazerią, łazienka w tragicznym stanie.

Rok temu w wyniku pożaru budynku gospodarczego obok posesji dom uległ częściowemu nadpaleniu. Podczas wizyty w miejscu zamieszkania rodziny darczyńca zadecydował, iż wykona gruntowny remont całego domu. Planowane jest położenie nowego dachu, wymiana wszystkich instalacji, remont wszystkich pomieszczeń oraz ocieplenie budynku i wykonanie elewacji na zewnątrz budynku. Planuje się także wymianę ogrzewania. W miesiącu czerwcu zakończyły się prace związane z remontem łazienki, od sierpnia trwają prace związane z wymianą dachu następnie planowany gruntowny remont pokoi.

Z uwagi na fakt, iż większość sprzętów, mebli nie nadaje się do użycia, prosimy osoby chętne wesprzeć rodzinę o pomoc. Potrzebna lodówka meble do pokoju dzieci, telewizor dla dzieci komputer.

Projekt “Trzy kolory” funkcjonuje od 2005 roku. W ramach projektu uczniowie z Centrum Kształcenia Praktycznego ul Wesele 41 oraz Zespołu Szkół Budowlanych os Złota Jesień 2 wykonują prace remontowe dla osób będących w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Uczniowie wykonują swoją pracę w ramach praktyk zawodowych. Od początku trwania akcji wyremontowano 27 mieszkań oraz trzy domy. Mops współpracuje od 2012 roku z prywatnym przedsiębiorcą, który we własnym zakresie wykonuje gruntowne remonty domów.

0