Z okazji trwających Dni Ziemi ArcelorMittal Poland, właściciel krakowskiej huty i Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zaprosili mieszkańców Krakowa na piknik rodzinny przy kopcu Wandy połączony z jego sprzątaniem. W sobotę, 21 kwietnia w samo południe spotkali się w rejonie tego unikalnego nie tylko w skali Nowej Huty, ale i Krakowa zabytku archeologicznego.

Na piknik rodzinny połączony ze sprzątaniem tego wyjątkowego miejsca organizatorzy zachęcili aby przyjechać rowerem lub komunikacją miejską. Rezygnując z samochodu, można było dodatkowo zadbać o ziemię i o swoje otoczenie. Rowerowa wycieczka przez zieloną Nową Hutę to świetna atrakcja dla całej rodziny.

Darmowy tramwaj kursował pod sam kopiec Wandy o godz. 12 i obierał uczestników po zakończeniu akcji dzięki uprzejmości Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie i Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Zanim rozpoczęło się piknikowanie uczestnicy akcji zadbali o teren wokół kopca sprzątając śmieci, malując i odświeżając ławeczki, albo… sadząc nowe drzewa!

Po pracy można było odpocząć na leżakach i posłuchać opowieści gościa specjalnego. O najdawniejszych dziejach terenów, na których wznosi się kopiec Wandy opowiedział dyrektor Muzeum Archeologicznego w Krakowie – Jacek Górski, autor książki dla dzieci „Prastara Nowa Huta”. Była to porcja ciekawostek dla dużych i małych.

Nie zabrakło warsztatów dla najmłodszych i atrakcji dla wszystkich rowerzystów, którzy zdecydowali się wybrać rower zamiast samochodu i przyjechać na Kopiec Wandy na dwóch kółkach.

0