Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej odwiedził dziś w Szpitalu Uniwersyteckim rodzinę Marców, która w poniedziałek, 20 maja powiększyła się o sześcioro dzieci. Poinformował rodziców maluchów, że dopóki nie zostaną one wypisane przez lekarzy ze szpitala, będą mogli korzystać z mieszkania wynajętego przez miasto. Złożył też gratulacje i wręczył krakowskie wyprawki rodzicom najpopularniejszych noworodków w Polsce.

Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela otrzymały od miasta krakowskie wyprawki, a w nich m.in. czapeczkę, body, grzechotkę i kocyk.

– Przekazaliśmy im powitalny pakiet, który dostaje każdy nowo narodzony krakowianin. Co prawda rodzice są z Tylmanowej, ale przez dłuższy czas mieszkali już w Krakowie czekając na rozwiązanie ciąży, dlatego stali się poniekąd krakowianami. Wyprawka będzie przypominać dzieciom, że urodziły się w naszym mieście – powiedział Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa.

Do ich rodziców sześcioraczków trafił też list gratulacyjny podpisany przez prezydenta Jacka Majchrowskiego. „Cieszę się, że ten cud, którego bohaterką jest Pani Klaudia, miał miejsce w Krakowie” – napisał prezydent i dodał, że tak wyjątkowe wydarzenie to bez wątpienia ogromne wyzwanie i wielkie przeżycie. Podkreślił, że teraz nadchodzi czas codziennych zmagań i trudów związanych z wychowaniem sześciu pociech. Sześcioraczkom życzył zdrowia a ich najbliższym, by zawsze mieli dość cierpliwości, wytrwałości i siły, by prowadzić pociechy do szczęśliwej przyszłości.

Zastępca prezydenta Krakowa zapowiedział także państwu Marcom, że miasto z myślą o nich wynajęło mieszkanie, z którego będą mogli korzystać do czasu, aż maluchy zostaną wypisane ze szpitala i cała rodzina wróci do Tylmanowej. Trzypokojowe, w pełni wyposażone mieszkanie pozwoli na stałą obecność najbliższych przy pierwszych w Polsce sześcioraczkach.