Od 5 listopada Ogród Doświadczeń im. S. Lema w Krakowie zaprasza na pełne magii spotkanie z Królewną Śnieżką i krasnoludkami! Instalacje świetlne, atrakcje multimedialne, budki fotograficzne i wiele innych atrakcji, to wszystko czeka zarówno na dzieci, jak i na dorosłych. Rozświetlona kilkoma tysiącami kolorowych światełek wystawa jest czynna do 27 lutego 2022 r.

Po ogromnym sukcesie poprzedniej edycji, podczas której twórcy zaczarowali blisko 300 tys. zwiedzających, Ogród Świateł w Krakowie po raz drugi rozbłysnął ponad pół milionami kolorowych świateł LED. Już od 5 listopada możesz przenieść się do cudownego świata Królewny Śnieżki! Podczas magicznego spaceru drogę rozświetli Ci niemal 30 instalacji świetlnych, takich jak domek krasnoludków w postaci 12-metrowego tunelu świetlnego, czy kopalnia brylantów i diamentów. Czekać będzie również wiele atrakcji multimedialnych np. pokazy laserowe oraz pokazy multimedialnej choinki, stworzonej z 30 tys. świateł LED. Nie zabraknie również elementów grywalizacji dla najmłodszych oraz wielu photo points, które pozwolą uwiecznić te magiczne chwile w postaci pięknych zdjęć i filmów. Przenosząc się do zaczarowanej krainy Królewny Śnieżki spodziewaj się radosnego zakończenia, po którym wszyscy będą żyć długo i szczęśliwie…To wszystko w jesienno-zimowej scenerii sześciu hektarów parku na świeżym powietrzu.

Informacje praktyczne

Dla zwiedzających świetlną wystawę, do dyspozycji gości będzie blisko 100 miejsc na parkingu technicznym TAURON Areny Kraków, zlokalizowanym od strony parku Lotników Polskich i Ogrodu Doświadczeń. Wjazd na parking jest możliwy od strony al. Pokoju (centrum handlowego M1).

Parking jest płatny i niestrzeżony. Cena biletu za wjazd na parking to 8 zł. Bilet należy pobrać przy wjeździe.

Opłatę należy uiścić przed wyjazdem w jednym z parkomatów zlokalizowanych na:

  • parkingu naziemnym (płatność kartą i gotówką)
  • parkingu zewnętrznym od strony parku Lotników Polskich (płatność tylko kartą)

5–11 i 13 listopada – parking z wjazdem od strony M1 będzie czynny od godz. 15.00 do 21.30.

Uwaga! 12 i 14 listopada, w związku z wydarzeniami odbywającymi się w Arenie Głównej, parking techniczny będzie nieczynny! W tych dniach możliwy będzie wjazd na parking od strony ul. Lema (opłata w dni imprezowe wynosi 40 zł, płatne gotówką).

Regulamin korzystania z parkingu TAURON Areny Kraków.

Informacje o wystawie są dostępne na stronie Ogród Świateł oraz na Facebooku.