W TAURON Arenie Kraków odbyły się organizowane przez Grodzki Urząd Pracy targi “Majówka z pracą”. Targi pracy to inicjatywa służąca zapoznaniu się z aktualną sytuacją panującą na lokalnym rynku pracy.

Wydarzenie było skierowane w szczególności do osób, które poszukują zatrudnienia, zastanawiają się nad zmianą dotychczasowej pracy, a także do młodzieży stojącej przed wyborem swojej drogi zawodowej. Uczestnictwo w targach to doskonała okazja, by zapoznać się z szeroką bazą ofert pracy zaprezentowanych przez wystawców, planami rekrutacyjnymi firm, które poszukują pracowników. To także szansa bezpośredniego spotkania z potencjalnymi pracodawcami.

Na targach zaprezentowało się ponad 80 wystawców, pochodzących głównie z lokalnego rynku pracy. Obecne były firmy poszukujące pracowników, a także agencje pracy oraz instytucje zewnętrzne, które przedstawiły uczestnikom targów ofertę pomocy, przede wszystkim w zakresie szkoleń, poradnictwa zawodowego oraz uczestnictwa w aktualnie realizowanych projektach.

Osoby zainteresowane skorzystały z pomocy doradców zawodowych – Urząd Miasta Krakowa uruchomił specjalne stanowiska. Doradcy pomogli uczestnikom w wyborze odpowiedniej pracy, zgodnej z umiejętnościami i zainteresowaniami, udzielali informacji , jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą,  a także pomagali w napisaniu życiorysu czy listu motywacyjnego.