W poniedziałek, 19 października rozpoczęła się trzytygodniowa rywalizacja w biegu wirtualnym w ramach PZU Cracovia Maraton. Bieg tradycyjny na dystansie maratońskim wystartuje 8 listopada o godz. 10.00 z deptaku przy al. 3 Maja.

Środki z opłat startowych uczestników biegu tradycyjnego i pozyskane od sponsorów zostaną przekazane na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie.

Wirtualni biegacze ruszyli na trasy 19 października, a zapisywać się i brać udział w rywalizacji mogą do 8 listopada włącznie. Wydarzenie jest realizowane za pośrednictwem aplikacji wykorzystywanej już przy okazji treningu wirtualnego PZU Cracovia Maraton Challenge.

Wirtualne zmagania przewidziane są dla biegaczy i rolkarzy. Dystans można pokonać na dowolnie wybranej trasie. Można wybrać więcej niż jeden dystans, natomiast na każdym z dystansów wynik rejestrujemy tylko jeden raz.

Jako wydarzenie towarzyszące zorganizowana zostanie akcja specjalna – sztafeta maratońska na bieżniach. Do udziału zaproszeni zostali sportowcy, aktorzy związani z Krakowem oraz sponsorzy i partnerzy, którzy wystawią do rywalizacji swoje reprezentacje. Każda z drużyn będzie miała za zadanie pokonać łącznie dystans maratonu – 42 km i 195 m. Wydarzenie będzie miało wymiar charytatywny, edukacyjny i prozdrowotny. Zmagania sztafet będą transmitowane „na żywo” w internecie. Przygotowane zostanie specjalne studio, do którego zaproszonych będzie wielu gości, a poprowadzi je Maciej Kurzajewski. 8 listopada zachęcamy do oglądania transmisji pod adresem: live.pzucracoviamaraton.pl.