8 maja, w ramach wydarzeń promujących Mistrzostwa Europy Amp Futbol 2021, na stadionie Prądniczanki odbył się pierwszy z dwóch towarzyskich meczy Polska-Turcja.

Ampfutbolowe mistrzostwa Europy w Krakowie miały się odbyć w ubiegłym roku, ale z powodu pandemii zostały przeniesione na wrzesień 2021. Zarówno organizatorzy turnieju, jak i jego ambasador Robert Lewandowski liczą, że za rok uda się zorganizować mistrzostwa przy pełnych trybunach i w gorącej atmosferze.

Mistrzostwa Europy Amp Futbol odbędą się w dniach 12-19 września 2021 roku, oczywiście w Krakowie. Zachowana zostanie formuła zawodów oraz skład rozlosowanych już grup.

– Mistrzostwami Europy w Krakowie chcieliśmy podziękować naszym kibicom za to, że są z nami i coraz liczniej nas wspierają. Do końca walczyliśmy o organizację tego turnieju w pierwotnym terminie i długo liczyliśmy, że będzie to możliwe – mówił Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska – Sytuacja w wielu krajach jest jednak znacznie gorsza, niż ta w Polsce i bardzo niepewna. Solidaryzujemy się ze wszystkimi drużynami, które mają wziąć udział w imprezie i oczywiście z biało-czerwonymi kibicami.