Straż Miejska Miasta Krakowa zyskała kilkanaście nowych pojazdów, z czego większość to ekologiczne samochody z napędem hybrydowym, a także przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. We wtorek, 19 lipca w uroczystym przekazaniu kluczy do samochodów wzięli udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Wojewoda Małopolski Józef Pilch.

– Nowe samochody przyczynią się do poprawy warunków funkcjonowania krakowskiej Straży Miejskiej. Dzięki nim będzie można zwiększyć liczbę patroli o charakterze operacyjnym, ale także patroli ekologicznych. Warto zwrócić uwagę, że większość z tych samochodów to pojazdy hybrydowe, co pokazuje, że konsekwentnie szanujemy i dbamy o powietrze w mieście – powiedział Jacek Majchrowski.

Piętnaście nowych pojazdów, w tym: 10 hybrydowych, 3 przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i 2 zwykłe od dziś będą używane przez krakowskich strażników miejskich. Wartość całego zakupu to 1 mln 200 tys. złotych. W kosztach partycypowali: Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta Krakowa i dzielnice.