W sobotę, 8 czerwca, otwarto nowy budynek Klubu Sportowego Wróblowianka przy ul. Wróblowickiej 58. W uroczystości, towarzyszącej turniejowi Wróblowianka Tigers Hearts Cup 2019, wziął udział prezydent Jacek Majchrowski.

Wmurowanie kamienia węgielnego i podpisanie aktu erekcyjnego pod budynek klubu nastąpiło we wrześniu 2018 r. Inwestycja objęła budowę

Na parterze znajdują się pomieszczenia administracyjne, techniczne, pomieszczenia dla sędziów i trenerów, szatnie, sanitariaty, magazyny, a na piętrze pomieszczenia dydaktyczno-szkoleniowe. Powierzchnia zabudowy wyniosła  461 m2, a kubatura 3 529 m3. Ponadto na terenie klubu powstał także parking i zbiornik retencyjny.

Wykonawcą inwestycji był Zakład Remontowo- Budowlany STAN Stanisław Bieniek, Andrzej Bieniek z Bukowiny Tatrzańskiej. Autorem projektu była firma Forge Witold Kociński z Krakowa. Inwestycja realizowana była pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Koszt inwestycji ma wyniósł 7 894 650,83 zł brutto. Kwota w całości pochodzi z budżetu Gminy Miejskiej Kraków.


Klub Sportowy Wróblowianka powstał w 1947 r. W trakcie swego istnienia dwukrotnie tracił boisko. Po raz pierwszy w 1963 r., kiedy teren przejęto pod budowę szkoły oraz w 1998 r. w wyniku roszczeń właściciela gruntu. W 2000 r. miasto Kraków przekazało klubowi 3,3 ha nieużytków na cele sportowe. Już w 2002 r. było gotowe do gry boisko wraz z trybuną na 50 miejsc.

KS Wróblowianka prowadzi działalność sportową w sekcji piłki nożnej – seniorzy grają w klasie okręgowej, a na boisku trenują młodzi piłkarze Tiger Hearts Academy Wróblowianka z roczników 2004-2012. W czerwcu 2018 r. klub zorganizował turniej chłopców z rocznika 2007 r. Tiger Hearts Cup pod patronatem prezydenta Krakowa.

W ostatnim czasie w dzielnicy Swoszowice zostały również oddane do użytku budynek klubowy WLKS Krakus Swoszowice oraz hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 134 na ul. Kłuszyńskiej.