Leniwiec dwupalczasty o imieniu Pillow zamieszkał w krakowskim ogrodzie zoologicznym. Zwierzę pochodzi z belgijskiego ogrodu w Antwerpii.

Leniwiec zamieszkał w nocnym pawilonie w sąsiedztwie samicy o imieniu Marianna, z którą utworzy w przyszłości parę hodowlaną. Samiec urodził się w listopadzie 2014 roku. Po przyjeździe do Krakowa aklimatyzuje się do nowych warunków dzieląc pomieszczenie z lotopałankami i pancernikiem włochatym. Pillow ma doskonały apetyt, a w skład jego menu wchodzą m.in. owoce, różne gatunki sałaty, jajka, ziemniaki, kulki ulepione z gotowanych płatków owsianych z siemieniem lnianym i miodem. Zdaniem belgijskich opiekunów jest to zwierzę obdarzone niespożytą energią.

Leniwiec dwupalczasty zamieszkuje w naturze lasy Ameryki Południowej. Niemal całe życie spędza na drzewie. Jego przednie kończyny zakończone są dwoma potężnymi pazurami. Długie, wełniste futro leniwców żyjących na wolności porośnięte jest glonami, a pomiędzy włosami bytują ćmy i chrząszcze. Bardzo charakterystyczną cechą tych zwierząt jest niskie tempo metabolizmu.