Od soboty, 1 czerwca wyłączona zostanie jezdnia na al. Mickiewicza i al. Słowackiego, która prowadzi w kierunku mostu Dębnickiego, na odcinku od ul. Lenartowicza do ul. Kochanowskiego. Przejezdność w obu kierunkach zostanie utrzymana na pasie prowadzącym w kierunku Nowego Kleparza.

Przypominamy, że przebudowa skrzyżowania al. Mickiewicza, al. Słowackiego, ul. Karmelickiej i ul. Królewskiej jest prowadzona w ramach prac remontowych torowiska na ul. Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej.

W pierwszym etapie, który będzie trwał krócej niż wcześniej zakładano, prace toczą się po stronie ul. Karmelickiej. Do dyspozycji kierowców są obecnie dwa pasy ruchu – po jednym w każdym kierunku. Na pasie prowadzącym w kierunku mostu Dębnickiego utrzymany został pas autobusowy, którego zadaniem jest usprawnienie przejazdu pojazdom komunikacji miejskiej. W przeciwną stronę dodatkowe buspasy zostały wyznaczone na moście Dębnickim oraz na wiadukcie na al. 29 Listopada.

W drugim etapie, który zgodnie z harmonogramem ma potrwać 1,5 miesiąca, planowane są roboty po stronie ul. Królewskiej. Wtedy, czyli od 1 czerwca, wyłączona zostanie al. Słowackiego i al. Mickiewicza w kierunku mostu Dębnickiego.