Zarząd Dróg Miasta Krakowa przygotowuje się do odbiorów prac na ul. Krakowskiej. Podczas rady budowy, która odbyła się we wtorek, wykonawca przebudowy ul. Krakowskiej zaprezentował pracownikom ZDMK elementy, które w ciągu najbliższych dni zostaną zgłoszone do odbiorów.

Sprawdzona zostanie poprawność wykonania inwestycji, która z założenia ma zwiększyć komfort przemieszczania się w tej części Krakowa. Zmiany widoczne gołym okiem to przede wszystkim szersze chodniki, wybudowane zatoki parkingowe oraz zieleń.

Wzdłuż ulicy pojawią się większe drzewa w specjalnie osadzonych pod powierzchnią chodników donicach. Będzie też ciszej – dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii, tramwaje nie będą generowały uciążliwego hałasu.

Modernizacja ulicy Krakowskiej rozpoczęła się pod koniec marca ubiegłego roku. W ramach inwestycji przebudowane zostało torowisko tramwajowe od ul. Rollego do ul. Dietla wraz z układem drogowym, chodnikami, towarzyszącą infrastrukturą techniczną, węzłem rozjazdów Krakowska – Dietla – Stradomska. Dodatkowo przebudowywana jest ul. Dietla, od ul. Bożego Ciała do ul. Augustiańskiej. Pracami objęty był również most Piłsudskiego. 17 sierpnia na ul. Krakowską wróciły tramwaje.