W niedzielę, 7 października, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie zorganizowało dla mieszkańców Krakowa oraz turystów paradę zabytkowych i nowoczesnych autobusów. Na krakowskie ulice wyjechało blisko 40 pojazdów, w tym najstarszy jeżdżący autobus z 1929 r., czyli Durant Rugby Express L.

Oprócz tego pojazdu w pardzie brał udział m.in. „Ogórek”, San H01B oraz Ikarus. Nie zabrakło najnowszych autobusów, które zaczęły wozić pasażerów dopiero w tym roku, a więc m.in. nowoczesnych Mercedesów.

Parada rozpoczęła się na terenie Zajezdni Tramwajowej Podgórze przy ul. Józefa Brożka 3. Od godz. 10.30 wszyscy chętni mogli oglądać pojazdy biorące udział w paradzie. Punktualnie o godz. 12.00 autobusy wyruszyły i pojechały w stronę centrum miasta przez ul. Wadowicką, Marii Konopnickiej, rondo Grunwaldzkie, al. Zygmunta Krasińskiego i ul. Józefa Piłsudskiego. Następnie przejechały ul. Floriana Straszewskiego, Juliana Dunajewskiego, Basztową i Lubicz do ronda Mogilskiego (dolny poziom), a stamtąd ul. Mogilską i Stanisława Lema do TAURON Areny Kraków. Tam właśnie odbyło się zakończenie parady, jak również zorganizowano wiele atrakcji dla uczestników, w tym tych najmłodszych. W uroczystościach zamykających paradę w TAURON Areny Kraków wziął udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Do pojazdów biorących udział w paradzie wszyscy zainteresowani mogli wsiąść na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze, na przystanku przy ul. Józefa Piłsudskiego, na ul. Basztowej oraz na rondzie Mogilskim.