W poniedziałek, 10 czerwca, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczył statuetki „Pióro Businessu”. Nagrody są wyrazem uznania dla przedsiębiorców za znaczące osiągnięcia w działalności gospodarczej, inwencję, działania na rzecz jakości produkcji oraz rzetelność i uczciwość w biznesie. Statuetki są przyznawane przez Stowarzyszenie Małych i Średnich Przedsiębiorstw Krak–Business.

„Pióro Businessu” to ważne i znaczące wyróżnienie. Laureatami tej nagrody są firmy, których działalność pomaga budować konkurencyjność Krakowa, decyduje o jego atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej, a przede wszystkim przyczynia się do podnoszenia  jakości życia krakowian. Cieszę się, że takich firm w naszym mieście i regionie wciąż przybywa, że do prestiżowego grona laureatów „Piór Businessu” dołączyły kolejne przedsiębiorstwa – powiedział podczas uroczystości Jacek Majchrowski.

Prezydent podziękował stowarzyszeniu Krak-Business za kontynuowanie tradycji – za inicjatywę, która pozwala promować i nagradzać najlepsze, najbardziej prężne firmy oraz osoby, które przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości w Krakowie.

Laureatami tegorocznej edycji nagrody zostali:

  • Stanisław Marcinkowski (honorowa nagroda) za „wieloletnią działalność na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw oraz wspieranie Stowarzyszenia”,
  • firma JWT Klima Joanna i Wojciech Tokarz SC za „wprowadzenie innowacyjnych technologii czyszczenia i dezynfekcji instalacji wentylacyjnych w budynkach użyteczności publicznej i służby zdrowia”,
  • firma Columbus Energy SA za „stworzenie w Krakowie najszybciej rozwijającej się firmy giełdowej w branży Odnawialnych Źródeł Energii”,
  • konsorcjum pracowni projektowych ArdeStudio&Matik za „poszukiwanie najlepszych i zoptymalizowanych rozwiązań w zakresie architektury oraz stwarzanie funkcjonalnych przestrzeni miejskich o wysokich walorach estetycznych”.

„Pióro Businessu” przyznawane jest firmom, które działają w sektorze mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Statuetkę zaprojektował prof. Marian Konieczny.

W trakcie uroczystości wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Małych i Średnich Przedsiębiorstw Krak-Business Ewa Krzywdzińska otrzymała z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odznakę Honoris Gratia w podziękowaniu za „wkład w rozwój ekonomiczny i społeczny Krakowa, za wkład w coraz lepszą współpracę środowisk kultury, sportu i biznesu, a także za działalność filantropijną”.

Wydarzeniu towarzyszył wykład dr hab. inż. Joanny Dudy „Nauka i biznes wobec wyzwań przyszłości”.