PLAY KRAKÓW to miejska platforma VOD – jedyna taka w Polsce. Można na niej znaleźć materiały zarejestrowane i udostępnione przez krakowskie instytucje kultury, a także wydarzenia transmitowane na żywo.

– Platforma ma być narzędziem, umożliwiającym udział w wydarzeniach wszystkim tym, którzy są jej spragnieni. Już od kilku miesięcy działamy w sferze online. Do internetu przenosimy festiwale, koncerty, spotkania czy spektakle. Dlatego Kraków od teraz będzie miał jedno miejsce, w którym zamieści wartościowe i ważne dla miasta działania związane z rozrywką oraz edukacją kulturalną. Podjęliśmy decyzję, że wiele materiałów będzie dostępnych bezpłatnie, choćby ze względu właśnie na swój walor edukacyjny. Do publikowania wydarzeń na platformie zaprosiliśmy wszystkie miejskie instytucje – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Docelowo PLAY KRAKÓW będzie stanowiło swoistą bibliotekę multimedialną Miasta Krakowa, skierowaną do każdej grupy wiekowej. Koncerty, recitale studentów i pracowników Akademii Muzycznej w Krakowie w cyklu „Gra w klasykę”, spektakle Teatru Groteska, musicale Teatru Variété, filmy dokumentalne i oprowadzania kuratorskie po wystawach w MOCAKu i Muzeum Krakowa to tylko niektóre z materiałów, które znajdą się w ofercie PLAY KRAKÓW.

PLAY KRAKÓW jest dostępna przez przeglądarki www oraz na dedykowanych aplikacjach w sklepach Google Play i AppStore.

PLAY KRAKÓW to platforma Miasta Krakowa, której operatorem jest KBF. Szczegóły na playkrakow.com.

Włącz PLAY KRAKÓW i odkryj jeszcze więcej KULTURY razem z nami!