Z uwagi na zaostrzenie regulacji prawnych w walce z pandemią, a także prognozowany wzrost zakażeń koronawirusem, podjęto niełatwą decyzję o przeniesieniu biegu tradycyjnego na dystansie maratońskim oraz sztafety maratońskiej na bieżniach w ramach projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem „to-ge(t)-ther(e)” do świata wirtualnego.

Pomoc szpitalowi im. Żeromskiego

Nie zatrzymujmy się jednak i nadal łączmy z zawodnikami na całym świecie w biegu wirtualnym! Nasz cel pozostaje niezmienny – pomoc Oddziałowi Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Biegajmy sobie i innym na zdrowie!

Biegniemy tylko wirtualnie

– Na kilka dni przed upragnionym startem podjęliśmy bardzo trudną decyzję o przeniesieniu biegu tradycyjnego na dystansie maratońskim dla 250 osób i sztafety maratońskiej na bieżniach z wyjątkowymi gośćmi do świata wirtualnego. Wasze zdrowie i bezpieczeństwo są dla nas najważniejsze. Sytuacja wymagała i wciąż wymaga od nas rozwagi i odpowiedzialności – informują organizatorzy maratonu.

– Podjęta decyzja jest niezwykle trudna. Włączając bieg tradycyjny do projektu PZU Cracovia Maraton „to-ge(t)-ther(e)” do końca wierzyliśmy, że będziemy mogli, choć z częścią z Was, spotkać się na żywo, pierwszy raz w tym roku. Marzenia o wspólnym przeżywaniu emocji w Krakowie musimy kolejny raz odłożyć na później – dodają organizatorzy.

Razem biegamy i będziemy biegać – sobie i innym na zdrowie!

Osoby, które zostały zakwalifikowane na listę startową biegu tradycyjnego mogą zostać i przyłączyć się do wirtualnego maratonu!

– Zachęcamy Was do symbolicznego przebiegnięcia 42 km i 195 m w pierwotnie ustalonym terminie – 8 listopada 2020 roku. Możecie zrobić to w dowolnej lokalizacji, przez całą niedzielę. Ważne jednak, abyście zmieścili się w regulaminowym limicie czasu – 4,5 godziny od rozpoczęcia biegu – informują organizatorzy.

Powstanie odrębna klasyfikacja a sześć najlepszych zawodniczek i sześciu najlepszych zawodników otrzyma nagrody rzeczowe. Zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie czasu zarejestrowanego w aplikacji. Szczegóły techniczne dotyczące rejestracji zostaną przesłane w formie e-mail.

Oczywiście, wszyscy uczestnicy biegu tradycyjnego, którzy ukończą maraton w wyznaczonym terminie otrzymają pamiątkowy medal PZU Cracovia Maraton pod hasłem „to-ge(t)-ther(e)”.

Wszyscy biegacze, którzy dołożyli cegiełkę w ramach opłaty za bieg tradycyjny mogą utrzymać swoją wpłatę na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Pamiętajmy, że w projekcie walczymy jednak o coś ważniejszego niż miejsce na podium czy poprawa rekordu życiowego. Mamy #WspólnyCel – kwota zebrana z opłat startowych biegu tradycyjnego, opłat za pakiety startowe premium biegu wirtualnego oraz środki pozyskane od sponsorów zostaną przekazane na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Bieg wirtualny trwa do 8 listopada

Do końca wirtualnego wyzwania pozostały trzy dni – warto dołączyć! Pokażmy, że pomimo przeciwności losu wciąż mamy #WspólnyCel. Tym celem pozostaje niezmiennie powrót do normalnej, sportowej rzeczywistości.

Od 19 października trwają wirtualne zmagania, do których przyłączyło się już blisko 950 zawodników z Polski i zagranicy. Uczestnicy mają do wyboru różne dystanse: 5 km, 10 km, 13 km, 21,097 km i 42,195 km. Wydarzenie realizowane jest za pośrednictwem aplikacji PZU Cracovia Maraton pod hasłem „to-ge(t)-ther(e)”. Dzięki temu, wszyscy pełnoletni chętni, bez względu na lokalizację, mogą wziąć udział w wyzwaniu.