Towarzyski mecz Polski z Litwą na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie zakończył się wynikiem 0:0. Był to ostatni sprawdzian formy polskich piłkarzy przed EURO 2016.

Pierwsza połowa zaczęła się źle dla “Biało-Czerwonych”. Rywale już w 14. sekundzie spotkania mogli zdobyć gola. Przed stratą bramki uratował nas jedynie bramkarz Łukasz Fabiański. Niestety Polacy w pierwszej połowie nie zdołali oddać ani jednego celnego strzału. Tuż przed przerwą mogliśmy mieć rzut karny po ręce litewskiego obrońcy, jednak prowadzący spotkanie sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

W drugiej połowie Polacy przeważali. Tuż przed 60. minutą spotkania potężne strzały na bramkę rywali oddali Tomasz Łodłowiec i Jakub Błaszczykowski. Jednak bez żadnego skutku. Kolejne minuty spotkania to kolejne próby zdobycia bramki. W 81. minucie do siatki Litwinów trafił Arkadiusz Milik. Jednak arbiter nie uznał gola – wszystko za sprawą wcześniejszego faulu Sławomira Peszki. Sędzia natomiast nie dopatrzył się przewinienia w grze rywali, którzy sfaulowali Artura Jędrzejczyka w polu karnym. Do końca spotkania podopiecznym Adama Nawałki nie udało się sforsować obrony rywali.

Skład reprezentacji Polski:
22. Łukasz Fabiański – 4. Thiago Cionek, 15. Kamil Glik, 10. Grzegorz Krychowiak, 14. Jakub Wawrzyniak – 16. Jakub Błaszczykowski, 5. Krzysztof Mączyński, 23. Filip Starzyński, 11. Kamil Grosicki – 21. Bartosz Kapustka, 7. Arkadiusz Milik.

Skład reprezentacji Litwy:
1. Emilijus Zubas – 23. Rolandas Baravykas, 4. Edvinas Girdvainis, 8. Egidijus Vaitkunas, 3. Georgas Freidgeimas, 11. Arvydas Novikovas, 16. Vykintas Slivka, 17. Mantas Kuklys, 14. Arturas Zulpa, 22. Fiodor Cernych, 19. Lukas Spalvis.

Sędzia:Filip Glova (Słowacja).

W podwawelskim grodzie mecze piłkarskiej reprezentacji Polski nie zdarzają się zbyt często. Przy Reymonta “biało-czerwoni” grali ostatnio 7 września 2010 roku (1-2 z Australią), a 4 czerwca 2013 r. przy Kałuży (2-0 z Liechtensteinem), nie dziwi więc ogromne zainteresowanie towarzyską potyczką z Litwą.

Do tej pory z reprezentacją Litwy zmierzyliśmy się 10 razy, z czego cztery razy wygraliśmy, dwa przegraliśmy, a cztery spotkania zakończyły się remisem.

Już we wtorek przed południem nasi reprezentanci udadzą się do Francji na mistrzostwa Europy z lotniska w Balicach.

O szczegółach organizacyjnych meczu Polska-Litwa Polski Związek Piłki Nożnej informował w Asystencie Kibica, dostępnym na oficjalnej stronie internetowej federacji.