Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wznowił usługę „Zakupy dla Seniora”. Zaangażowani w tę inicjatywę pracownicy MOPS oraz wolontariusze posiadają imienne identyfikatory, za pomoc nie pobierają opłat, a seniorzy mają możliwość weryfikacji tożsamości pracownika lub wolontariusza pod specjalnym numerem telefonu.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wznowił usługę „Zakupy dla Seniora” adresowaną do mieszkańców Krakowa powyżej 60. roku życia mieszkających samotnie bądź z drugą osobą w podeszłym wieku lub z niepełnosprawnością. Prosimy o zachowanie ostrożności, bo obecną sytuację związaną z epidemią mogą wykorzystywać oszuści.

W ramach usługi pracownicy i wolonatiusze MOPS robią zakupy składające się z podstawowych artykułów spożywczych, środków czystości i higienicznych w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania w wybranym hipermarkecie posiadającym szeroki asortyment artykułów.

Podstawowe zakupy do 100 zł, bez opłat za ich zrobienie

Ze względu na ograniczone możliwości transportowe MOPS apeluje, aby z tej usługi korzystały wyłącznie osoby, które pozostają w swoich domach i nie mogą liczyć na pomoc w zakupach ze strony rodziny, sąsiadów czy znajomych.

W celu dotarcia z usługą do jak największej liczby osób, kwota zgłaszanych zakupów nie powinna przekraczać 100 zł. Osoba potrzebująca pomocy może zgłosić konieczność zrobienia zakupów raz w tygodniu. Przypominamy, że koszt zakupów pokrywa zainteresowany.

Jak skorzystać z usługi?

Zgłoszenia przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pod numerem telefonu +48 695 802 255 w terminie od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do godz. 13.00 lub do wyczerpania możliwości organizacji dowozu. Zakupy będą dostarczane w następnym dniu roboczym po zgłoszeniu.

Podczas rozmowy z pracownikiem MOPS należy podać swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Ponadto osoba, która zgłasza chęć skorzystania z tej usługi, zostanie poproszona o podanie numeru PESEL – w celu weryfikacji wieku oraz braku możliwości zaopatrzenia w zakupy przez innych członków rodziny.

Uwaga na oszustów!

W związku z informacjami o możliwości wykorzystywania przez oszustów aktualnej sytuacji związanej z epidemią apelujemy o zachowanie ostrożności.

Wszyscy pracownicy i wolontariusze MOPS dostarczający zakupy, posiłki lub udzielający innej niezbędnej pomocy krakowskim seniorom, posiadają umieszczone w widocznym miejscu imienne identyfikatory pracownika lub wolontariusza.

Przypominamy również, że pracownicy i wolontariusze MOPS nie pobierają żadnych dodatkowych opłat związanych z dostarczeniem zakupów lub posiłków.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, każdy senior ma możliwość weryfikacji tożsamości pracownika lub wolontariusza Ośrodka – wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 12 616 54 08.

Dodatkowe informacje o pomocy miasta, którą mieszkańcy mogą uzyskać w związku z koronawirusem są dostępne tutaj.