W poniedziałek, 13 maja, wprowadzone zostały kolejne zmiany na Ruczaju. Zamknięta została lewa jezdnia ul. Kobierzyńskiej (w kierunku centrum), ul. Rostworowskiego (na całym odcinku) od ul. Grota Roweckiego oraz ul. Pszczelna i ul. Ruczaj – informuje spółka Trasa Łagiewnicka SA.

Utrudnienia są związane z realizowanym, kolejnym etapem prac przy budowie Trasy Łagiewnickiej. Budowa trasy to: 3,5-kilometrowa droga, 2,3 km linii tramwajowej, pięć tuneli o łącznej długości 2,1 km, nowe węzły drogowe, mosty, kładki, chodniki, drogi dla rowerów.

Budowa Trasy Łagiewnickiej jest jednym z najważniejszych zadań inwestycyjnych Krakowa w ciągu najbliższych lat. Realizacja całości przedsięwzięcia otwiera drogę do budowy zachodniego odcinka III obwodnicy z komplementarnymi trasami Pychowicką i Zwierzyniecką.

W ramach tej inwestycji budowana jest nowa linia tramwajowa na odcinku od obecnej pętli w Kurdwanowie do ul. Zakopiańskiej. Trasa Łagiewnicka pozwoli ona na realizowanie przejazdów pomiędzy południowymi dzielnicami, z pominięciem wąskich ulic osiedlowych.