Od nowego roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji mieszkają w internacie przy ul. Ułanów 5. Dzielą odremontowany trzypiętrowy budynek z uczniami pobliskiego Zespołu Szkół nr 1, czyli dawnego technikum kolejowego. W jednym budynku mieszczą się więc dwa internaty, podległe obu szkołom, ale jak mówi dyrektor Zespołu, uczniowie chętnie biorą udział w spotkaniach integracyjnych. Mają do dyspozycji odremontowaną wspólną świetlicę na parterze oraz kawiarenkę. Dziś wychowanków odwiedził prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Prezydent spotkał się z nauczycielami, pracownikami i delegacją samorządu uczniowskiego Zespołu Szkół Nr 1, a także z Młodzieżową Radą Internatu, wychowawcami i wychowankami.

Budynek przy ul. Ułanów 3 ma trzy piętra. Na parterze mieszczą się stołówka, świetlica i kawiarenka. Na piętrach znajdują się pokoje wychowanków, na każdym jest też osobna świetlica i kuchnia. Świetlica na parterze pełni funkcję pokoju wspólnego dla wszystkich, można tam organizować większe spotkania i imprezy integracyjne. Wychowankowie otrzymali też nowy regał biblioteczny i półki na książki.

W skład Zespołu Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego wchodzą Technikum Komunikacyjne Nr 25 (dawne Technikum Kolejowe) i Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 27.