Polacy grają w Krakowie

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016, organizowane przez Europejską Federację Piłki Ręcznej oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce, odbędą się w czterech polskich miastach. Oprócz Krakowa będą to: Wrocław, Gdańsk i Katowice.

W turnieju udział weźmie 16 zespołów. Reprezentacja Polski w Fazie Wstępnej będzie rywalizować w grupie A i rozegra swoje mecze w dniach 15, 17 i 19 stycznia w TAURON Arenie Kraków. W tej samej grupie znalazły się Francja, Macedonia i Serbia.

W TAURON Arenie Kraków oprócz meczów fazy wstępnej (grupa A) rozegrane zostaną także mecze fazy głównej, półfinały, mecz o 3. miejsce i finał mistrzostw. W Hali Stulecia we Wrocławiu odbędą się mecze fazy wstępnej (grupa C), głównej oraz mecze o miejsca 5-8. W katowickim Spodku rozegrane zostaną mecze fazy wstępnej (grupa B), a w Ergo Arenie w Gdańsku rozegrane zostaną mecze Fazy Wstępnej (grupa D).

Trochę historii

Decyzja o przyznaniu Polsce organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016 zapadła w czerwcu 2012 roku podczas Kongresu EHF w Monako. Aplikował o to Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Miasta Gospodarze i areny turnieju EHF EURO 2016 zostały wyselekcjonowane z najwyższą uwagą i starannością w oparciu o dokumenty zgłoszeniowe, z uwzględnieniem unikalnego dla każdego z miast uroku i atmosfery.

Przypomnijmy, że pierwszymi mistrzostwami Europy w piłce ręcznej mężczyzn był turniej EHF EURO 1994 w Portugalii. O medale walczyło wówczas 12 drużyn. Turniej EHF EURO 2016 w Polsce będzie XII Mistrzostwami Europy w Piłce Ręcznej. W tabeli medalowej prowadzi z czterema złotymi medalami Szwecja, ale depcze jej po piętach Francja – zwycięzca ostatniego turnieju EHF EURO, który odbył się w 2014 roku w Danii.

Warto wiedzieć

Dodatkowe informacje dotyczące Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016 znajdują się na stronie: eurohandballpoland2016.pl oraz www.krakow.pl/euro_2016