Rusza remont mostu na Wiśle na ulicy Nowohuckiej, przy elektrociepłowni w Łęgu. Dla kierowców jadących z Podgórza do Huty i w odwrotnym kierunku oznacza to utrudnienia. Dobra wiadomość jest taka, że na czas remontu most nie zostanie całkowicie zamknięty.

Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Na długości ponad 300 metrów kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu. Remont mostu zostanie podzielony na kilka etapów, jednak podczas każdego z nich będą mieli o dyspozycji jeden pas ruchu, zarówno w stronę Nowej Huty, jak i Podgórza. Najpierw będą to zewnętrzne pasy na czas demontażu betonowych barier, później, do początku sierpnia, będzie można jeździć jezdnią północną, czyli w kierunku Płaszowa. Jeszcze później sytuacja się odwróci. Ruch przeniesie się na jezdnię południową, czyli do Nowej Huty, a remont na jezdnię północną.

Remont nie ograniczy się wyłącznie do zwykłej wymiany asfaltu, ale będzie to kompleksowa odnowa tej przeprawy. Drogowcy wymienią nawierzchnię, izolację, zamontują nowe wpusty, a nawet żelbetową płytę i zabezpieczą antykorozyjnie stalową konstrukcję mostu. Łączny koszt prac wyniesie ponad cztery miliony złotych. Prace zakończą się pod koniec września.