W sobotę, 17 lipca rozpocznie się remont torowiska w ciągu ulicy Ujastek. Wyłączony zostanie ruch tramwajowy na odcinku od przystanku „Kombinat” do przystanku „Wiadukty”. Zmiany dotkną linie tramwajowe nr 4, 16, 21 i 22. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa nr 704.

Linie tramwajowe:

  • nr 4 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Bronowice Małe” – … – al. Solidarności, ul. Ujastek Mogilski – „Kopiec Wandy”. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian (w okresie wakacyjnym linia kursuje w dni powszednie z częstotliwością co 20 minut).
  • nr 16, 21, 22 – stałe trasy pozostaną bez zmian. Zostaną wprowadzone zmiany tras kursów wariantowych realizowanych w godzinach porannych i wieczornych.

Zastępcza linia autobusowa:

  • nr 704 – zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: „Kombinat” – ul. Ujastek, ul. Łowińskiego, ul. Kocmyrzowska – „Wzgórza Krzesławickie” (powrót: ul. Architektów, ul. Poległych w Krzesławicach).
    • Linia będzie zatrzymywać się na następujących przystankach: „Kombinat”, „Zajezdnia Nowa Huta”, „Elektromontaż”, „Darwina” (tylko w kierunku Wzgórz Krzesławickich), „Wzgórza Krzesławickie” (końcowo-początkowy na ul. Kocmyrzowskiej, przed skrętem w lewo w ul. Architektów), „Architektów” (tylko w kierunku kombinatu), „Os. Na Stoku Szkoła” (tylko w kierunku kombinatu), „Wiadukty” (tylko w kierunku kombinatu).
    • Linia będzie kursować z częstotliwością co 20 minut we wszystkie dni tygodnia (w dni świąteczne do ok. godz. 9.00 co 30 minut).

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linię nr 4 zachowują ważność na stałej i zmienionej trasie tej linii oraz na całej trasie linii nr 704 oraz dodatkowo:

  • na trasie linii nr 122/422 na odcinku „Wzgórza Krzesławickie” – „Aleja Przyjaźni”
  • na trasie linii nr 142 na odcinku „Os. Na Stoku” – „Aleja Róż”.